۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۸

عرضه اولیه “تاصیکو”؛ از نقدینگی تا جزئیات عرضه و سهمیه هر کد

عرضه اولیه سهم تاصیکو دوشنبه ۹ اردیبهشت انجام خواد شد و محدوده قیمت مدنظر هر سهم برای عرضه، بین ۲۰۵ تا ۲۲۰ تومان است و حداکثر سهمیه هر کد ۷۰۰۰ سهم تعیین شده است.

وز دوشنبه مورخ ۹ اردیبهشت دو میلیارد سهم معادل ۱۰ درصد از سهام شرکت سرمایه‌گذاری صدر تامین برای اولین بار پس از پذیرش در بورس تهران عرضه خواد شد.
محدوده قیمت مدنظر هر سهم برای عرضه، بین ۲۰۵ تا ۲۲۰ تومان است و حداکثر سهمیه هر کد ۷۰۰۰ سهم تعیین شده است که در این صورت به نقدینگی حدود ۴۶۰ میلیارد تومانی برای نخستین سهم جدید سال نیاز خواهد بود.
عرضه اولیه

از سوی دیگر به فرض مشارکت حدود ۳۵۰ هزار نفر از سهامداران برای این عرضه، سهمیه تقریبی هر کد حقیقی و حقوقی حدود ۵۰۰۰ سهم خواهد بود که در این صورت به نقدینگی حدود ۱.۱ میلیون تومانی نیاز است.

برپایه این گزارش، با این اوصاف بعد از تاکید سال گذشته رئیس جمهور به خروج بانک‌ها و سازمان‌های بزرگ دولتی و عمومی از بنگاهداری و برنامه وزیر کار مبنی بر واگذاری شرکت‌ها از طریق بازار سهام، سازمان تامین اجتماعی و زیرمجموعه‌های مهم آن مانند شستا، آماده اجرای این خواسته روحانی و فروش شرکت‌ها شده اند که اولین مورد مهم آن در سال جدید با سرمایه گذاری صدر تامین انجام خواهد شد.

همچنین قرار است سهام شستا و سرمایه گذاری صبا تامین در سال جاری عرضه اولیه شود که در این صورت باید شاهد موج تازه و بزرگی از ورود شرکت‌های جدید و عظیم بود.

معرفی مختصر تاصیکو
شرکت مدیریت سرمایه گذاری کاشی و سرامیک تامین (سهامی خاص) با سرمایه اولیه یک میلیارد ریال در راستای اداره بهینه و تخصصی واحد‌های اقتصادی متعلق به مجموعه تامین احتماعی که فعالیت‌های مشابه و مرتبط دارند، به صورت سهامی خاص تاسیس و در سال ۱۳۷۸ در اداره ثبت شرکت‌ها و مالکیت صنعتی تهران به ثبت رسید. این شرکت در سال ۱۳۷۸ بصورت سهامی خاص تاسیس و در سال ۱۳۸۳ به سهامی عام بدل و نام شرکت به شرکت سرمایه گذاری صدر تامین تبدیل یافت.
عرضه اولیه سرمایه گذاری صدر تامین (تاصیکو)؛ از نقدینگی مورد نیاز تا جزئیات عرضه و سهمیه هر کد
شرکت سرمایه گذاری صدر تامین یک هلدینگ تخصصی در حوزه صنایع کاشی و سرامیک و صنایع معدنی و فلزی است.. شرکت در سال ۱۳۹۲ بعنوان نهاد مالی (هلدینگ) نزد سازمان بورس و اوراق بهادار به ثبت رسید. با توجه به راهبرد شرکت برای تبدیل شدن به یکی از قطب‌های اصلی صنایع معدنی و فلزی کشور، یکی از استراتژی‌های مهم شرکت در سنوات آتی خروج از حوزه صنایع کاشی و سرامیک (شامل سه شرکت کاشی البرز، کاشی سعدی و لعابیران) و حضور وسیع‌تر در صنایع فلزی و معدنی است.
ظرفیت و تولید واقعی تاصیکو
عرضه اولیه سرمایه گذاری صدر تامین (تاصیکو)؛ از نقدینگی مورد نیاز تا جزئیات عرضه و سهمیه هر کد
صورت وضعیت پرتفوی بورسی و فرابورسی تاصیکو
عرضه اولیه سرمایه گذاری صدر تامین (تاصیکو)؛ از نقدینگی مورد نیاز تا جزئیات عرضه و سهمیه هر کد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *